PUMA PREDSTAVILA NOVÉ DRESY SLOVENSKEJ FUTBALOVEJ REPREZENTÁCIE PRE EURO 2016

Slovensko sa teší na svoju prvú účasť na ME, kde oblečie tradičné modrobiele dresy 

Bratislava, Slovensko (9. novembra 2015) – PUMA a Slovenský futbalový zväz dnes predstavili nové národné dresy, v ktorých budú slovenskí reprezentanti hrať na EURO 2016 vo Francúzsku. Slovenská futbalová reprezentácia sa na EURO kvalifikovala vôbec po prvýkrát v histórii od vzniku samostatného štátu. Dresy predstavili na tlačovej konferencii v novom obchode TOP4FOOTBALL v Bratislave hráči slovenského národného tímu a Jaroslav Šišolák, výkonný riaditeľ SFZ Marketing. Nové dresy oblečú slovenskí futbalisti na ihrisku po prvýkrát 13. novembra v Trnave, kde budú hrať priateľský zápas proti Švajčiarsku.

Dresy v tradičnom modrobielom prevedení sú inšpirované slovenskou vlajkou. Biely dres má pri krku kontrastný modrý lem, ktorý je uprostred vykrojený do tvaru malého goliera. Na rukávoch sú modré pruhy, na ktoré nadväzujú pruhy v rovnakej farbe umiestnené na šortkách po stranách trenírok. Dres tak vyzerá moderne a elegantne. Slovenský štátny znak je umiestnený na ľavej strane tak, aby bol bližšie k srdcu a vyjadroval vášeň a hrdosť slovenských futbalových fanúšikov. Logo SFZ je umiestnené na pravej strane a logo PUMA uprostred na hrudi.

Slovenský dres disponuje novou technológiou PUMA ACTV Thermo-R, ktorá je strategicky umiestnená na oboch stranách dresu a pomáha hráčom udržať optimálnu telesnú teplotu. Na vnútornej časti dresu sú umiestnené pásy zo špeciálneho materiálu s mikrokapsulami, ktoré absorbujú prebytočné teplo a v prípade potreby ho uvoľňujú späť do pokožky. Vďaka týmto pásom navyše dresy priliehajú k telu a poskytujú pokožke mikroskopické masáže pre rýchlejší a efektívnejší prísun energie do svalov.

Johan Adamsson, globálny riaditeľ pre športový marketing a licencie, povedal: „Sme veľmi hrdí na výkony slovenského tímu v kvalifikácii a veríme, že ešte dokáže na EURO 2016 prekvapiť. Bude neoddeliteľnou súčasťou silného reprezentačného zastúpenia značky PUMA na turnaji a spolu s vlasteneckým cítením a našimi dresmi bude silnou konkurenciou pre ostatné kvalifikované tímy.“

Nové slovenské dresy sú od dnešného dňa dostupné v obchode TOP4FOOTBALL (Grösslingová 7, Bratislava) a od 10. novembra tiež na www.puma.com, www.top4football.sk a www.fanshopsb.sk. PUMA dnes predstavila aj dresy ďalších partnerských európskych krajín, medzi ktoré patrí Česká republika, Taliansko, Rakúsko a Švajčiarsko.

Fotografie a ďalšie tlačové materiály sú k stiahnutiu na news.puma.com.